es-Proč je důležité cítit se občas blbě?

13.07.2018

Poslední dva měsíce jsem vstávala i usínala s úsměvem na rtech. Měla jsem energie na rozdávání, žila jsem lehce a bylo mi nádherně na duši i na těle. Cítila jsem, že jsem světu otevřela srdce. Beze strachu, že by mi někdo mohl ublížit. To proto, že jsem si vybudovala pevné hranice a zároveň jsem si jistá tím, že bych se v případě nebezpečí dokázala ochránit.

Jenže pak bez varování přišel zlom, kterému jsem vůbec nerozuměla. Mé úsměvy byly ty tam, nálada klesla na nulu. Najednou mi přišlo líto, že kolem sebe vidím samé smutné obličeje. Nešťastné lidi, kteří touží po lepším životě, ale zároveň vůbec netuší, jak se k němu dostat.


Pochybnosti jsou dobrým hnacím motorem

Přepadla mě bezmoc, že nemůžu každému pomoct, i když bych moc ráda. Pomáhat druhým byl můj sen a najednou mi přišlo, že to, co jsem si vysnila, nemá žádný smysl, protože lidé o pomoc vlastně ani nestojí.


Š'tastní lidé si neubližují

Každému člověku na světě -bez výjimky - bych ze srdce přála, aby mohl zažít ten pocit štěstí, jaký jsem zažila já. Jenže většina lidí si sama brání a kazí si život negativními myšlenkami, které je sráží dolů.

I proto je na světě tolik zla. Většina lidí prostě neumí být šťastná. A mně nezbývá nic jiného, než to přijmout.


Každý svého štěstí strůjcem

Dobře vím, že i já jsem tak žila a malovala si život načerno. Svazovala jsem sama sebe strachem. Bránila svému štěstí. V hlavě mi jely ty nejhorší scénáře, jak co může dopadnout.


A přes to všechno jsem to dokázala změnit. Tak proč by to nezvládli ostatní? Když mi tohle došlo, náramně se mi ulevilo. Každý z nás má jiný životní příběh, jiné načasování a jinou cestu ke štěstí. Proto už se tím netrápím.


Změna je život

Navíc mi došlo, že ten náhlý propad nálady byl moc důležitý. Právě v posledních dnech, kdy mi nebylo na duši úplně nejlíp, jsem si vlastně stačila uvědomit, že přišel proto, aby mi ukázal, že život je plný změn, které přicházejí a odcházejí.

Připomněla jsem si, že si mám vážit chvil, kdy jsem šťastná, protože zítra může být všechno jinak. Ono se totiž na hezké věci lehce zvyká a snadno se pak na to špatné zapomíná.


Špatné chvíle jsou ve skutečnosti moc důležité

Ale to je chyba. Všechno špatné se nám děje proto, abychom na to už nikdy nezapomněli a své chyby neopakovali.  Jen tak se můžeme posunout dál.


Na světě je všechno jak má být a všechno má svůj smysl. Takže díky za každou připomínku toho, že si máme života vážit!