es

es-Spřízněná duše: Jak ji poznat a nezaměnit

30.07.2018

Otázku existence spřízněných duší řeší lidstvo odjakživa. A i já si poslední dobou kladu otázku, jestli vůbec nějaké spřízněné duše jsou, nebo je to jen výplod osamělých lidí, kteří se báchorkou o spřízněných duší chlácholí.


Já věřím, že ano. Existují! Nemám na to přímý důkaz, ale tak nějak jejich existenci tuším, a proto jí i věřím.


Setkání partnerů duše

A jak se vlastně pozná? Zeptala jsem se na to kamarádky, která ji našla a poznala. Poprosila jsem ji, aby mi o tom detailně vyprávěla. A na základě toho, co mi řekla, si spřízněnou duši představuji takhle:

 1. Bez obav dává svému partnerovi dostatek svobody a zároveň si zachovává vlastní svobodu a identitu.
 2. Nezraňuje, neútočí na slabiny, i když je znají.
 3. Druhého respektuje.
 4. Netouží druhého manipulovat, ovládat, ponižovat.
 5. Podporuje a inspiruje partnera v osobním růstu.
 6. Přijímá druhého i přes veškeré rozdíly.
 7. Je shovívavá k nedostatkům druhého.
 8. Stojí při svém partnerovi v dobrém i zlém.
 9. Nechce po partnerovi, aby se změnil k jejímu obrazu, naopak ho podporuje v tom, aby byl sám sebou.
 10. Upřímně přeje svému partnerovi úspěch a podporuje ho, aby ho dosáhl. A pokud se partnerovi nedaří, je stále s ním a je mu oporou.

První setkání s partnerem duše

Rozdíl oproti seznámením s předchozími partnery prý okamžitě poznala. Viděli se poprvé a přes to měla pocit, jako by se znali odjakživa. V první vteřině se jí při pohledu na něj zastavil dech a srdce se jí sevřelo. Začala tušilt, že je to ten pravý. A později, když se lépe poznali, začala nabývat jistoty, že ji intuice neklame.


Když jedna spřízněná duše čeká na druhou

Zatímco ona věděla své, on na vztah se svou spřízněnou duší nebyl ještě připraven. Toužil sice po vážném vztahu a hledal svou spřízněnou duši. Přes to ale dál zabředával do povrchních známostí s krásnými dívkami, jejichž duše byly opakem toho, po čem hluboce toužil.


Hledal tak usilovně, že svou spřízněnou duši, kterou měl po celou dobu téměř na dosah, přehlížel. Nevšiml si, že zatímco ztráci drahocenný čas hledáním svého ideálu, ona na něho trpělivě čeká, až pro ni dozraje.


Nastavení spřízněných duší

Než se tak stalo, svěřoval se jí s milostnými peripetiemi. Bylo to pro ni velmi těžké. Přes to mu naslouchala a byla mu vždy oporou. Chtěla, aby byl šťastný a dělala pro to maximum, aniž by to on tušil. Nic za to nechtěla a neřešila, jestli bude šťastný s ní, nebo s někým jiným. Zkrátka si přála jeho štěstí za každou cenu.


Někdy je potřeba počkat, až přijde ta správná chvíle

Bezmezně ho milovala a doufala, že i on brzy pozná osudové pouto. Čekala na něho dva roky. Po této dlouhé době se jejich cesty definitivně spojily.


"Jak jsi to mohla dva roky vydržet a trápit se?", zeptala jsem se jí. Odpověď mě zaskočila. "V hloubi srdce jsem věděla, že ve správný čas budeme spolu. Proto jsem byla klidná."


A i já jsem dnes klidná, protože vím, že pokud je člověk vnímavý a trpělivý, dokáže svou spřízněnou duši poznat.Každý má od spřízněné duše jiná očekávání

Podmínkou pro to je, že víme, co od svého partnera a vztahu očekáváme. Jaký chceme, aby náš partner byl, nebo naopak nebyl. Jen tak ho můžeme s jistotou poznat a odlišit od ostatních.


Důležité také je, abychom šli do vztahu očištění od minulosti a zbaveni balastu na duši, který mění naše vnímání světa, lidí kolem nás i nás samotných.


Obecné znaky, podle kterých poznáme partnera duše:

 1. Už při prvním setkání máte pocit,  jako byste se znali dávno.
 2. Klíčový je při prvním setkání především úsměv a pohled do očí.
 3. Partnera duše chceme pořád víc poznávat. Na začátku netoužíme po tělesném splynutí tolik jako po splynutí duševním, spřízněné duše jsou proto často dřív přátelé, než partneři.
 4. Pravá láska netouží po tom druhého vlastnit, naopak touží po tom, aby byl partner duše bezpodmínečně šťastný. S námi, nebo bez nás, na tom nezáleží.
 5. Nevyužívá drobné lsti, aby nás dostal, kam potřebuje, neklame a nejedná účelově
 6. Za svou lásku a podporu od Vás nechce nic na oplátku
 7. Máte chuť s ním okamžitě sdílet všechny své radosti i trápení.
 8. Nic před ním neskrýváte, nebojíte se, že vás odsoudí.
 9. Nemáte obavy před ním obnažit svou duši, protože cítíte jistotu, že vás nikdy nezradí a vědomě nezraní.
 10. S partnerem duše je snadné mluvit, ale i mlčet
 11. Inspiruje vás.
 12. V jeho blízkosti je snadné být sám/sama sebou.
 13. Partnerem duše se může stát každý z nás, pokud projde dlouhou cestou osobního rozvoje, začne se mít rád a nastaví si zdravý žebříček hodnot. Třeba když pochopí, že když lásku rozdáváme, nechudneme, že když druhého nesvážeme, neuteče nám apod.


Záměna je možná, pokud...

Ještě jedno varování: Přestože příznaky "zamilování se na první pohled" a poznání partnera duše má podobné projevy (tlukot srdce, zrychlený dech apod), rozdíl se dá poznat, pokud budeme vnímaví a budeme vědomě sledovat, co se kolem nás děje.


Zamilovat se na první pohled můžeme i do manipulátora, proto je potřeba mít od počátku oči otevřeně a druhého nevnímat jen očima a sluchem, které lze snadno ošálit a můžeme tak snadno sklouznout k tomu, že si o druhém vytvoříme falešnou iluzi.


Naopak je od počátku potřeba sledovat vlastní pocity, které nám nejlépe napoví, zda jde o partnera duše, nebo ne.


Soustřeďme se na sebe

A pokud se na své pocity nedokážeme koncentrovat, pomoct nám může meditace, jóga, běh, chůze, tanec, malování, zkrátka činnosti, při kterých se naše mysl zklidní a my se tak můžeme plně soustředit jen na sebe a své nitro.


Pevně věřím, že lidé, kteří se mají potkat, se potkají. Někdy čekají dlouho, ale na každého z nás ta pravá láska čeká. A tím, jak se ve svém životě rozhodujeme, můžeme tento proces buď zpomalit (jako třeba partner mé kamarádky), nebo mu jít naproti.


Hodně štěstí při hledání spřízněné duše!

Co Vás trápí?

Jsem tu pro Vás! Napište mi a dovolte mi, abych Vás na Vaší životní cestě podpořila. Dle svých časových možností každému odpovím. Objednání konzultací není podmínkou.