KOMU JSEM POMOHLA

Příběhy těch, kterým koučink pomohl


1. příběh: Proč si stále vybírám tytéž muže?

Jedna z mých klientek přišla s cílem zjistit, proč si vybírá stále partnery, kteří se nápadně podobají jejímu bývalému manželovi a chtěla zjistit, čím je přitahuje. Společně jsme přišly na nefunkční vzorce, které si přinesla z dětství a zaměřily jsme se na to, co bylo potřeba změnit. 

Přišly jsme mimo jiné i na to, že se neumí vymezit a nastavit druhým lidem hranice, že nevnímá své potřeby, nechce nikomu ublížit, upřednostňuje každého před ní samotnou aj. 

Po několik sezeních si začala plně uvědomovat, co dělá špatně a krůček po krůčku začala měnit svůj život k lepšímu.  


2. příběh: Nechci pořád křičet na své děti

Klientka je matkou dvou malých dětí. Trápila ji únava a s tím spojené výbuchy vzteku, hněvu a křiku na děti. Konfliktní situace, plné nepochopení, byly na denním pořádku.

Zmapovaly jsme různé situace, kdy nedokáže ovládnout své emoce. Pomocí experimentu (koučovací karty) jsme se ponořily do procesů, které její emoce ovlivňovaly.

Pochopila mechanismy, které jí automaticky nabíhaly. Uvědomila si, co bývá spouštěčem a sama došla k tomu, co ve vyhrocených situacích potřebuje pro to, aby je ustála.

Došlo ke zklidnění klientky i dětí, které na změny začaly reagovat velmi pozitivně - významně ubylo pláče i křiku a přibylo láskyplných objetí.


3. příběh: V práci jedu na 200% a jsem z toho vyčerpaná


Další klientka se na mne obrátila proto, že nezvládala svou práci. Cítila se zcela vyčerpaná a neschopná, ale i přes to trávila v práci víc času, než sama chtěla. Navíc kvůli práci zanedbávala svou rodinu, přátele i koníčky.

Přišly jsme mj. i na to, že se za všech okolností snaží podat co nejlepší výkon, neumí si říci o pomoc, klade na sebe vysoké nároky, ale zároveň má strach udělat krok, který by její trápení ukončil.

Nakonec došla k řešení, jak si svou práci může lépe zorganizovat, jak požádat o pomoc a ulevilo se jí už jen tím, že si uvědomila své kvality a silné stránky.

Ve chvíli, kdy si vše, co nebylo funkční, plně uvědomila, dokázala to postupně změnit a její život nabral nový, lepší směr.

Pokud si myslíte, že mohu pomoci i Vám, ozvěte se mi.