KOMU JSEM POMOHLA

Příběhy mých klientů


1. příběh: Proč si stále vybírám tytéž muže?

Jedna z mých klientek přišla s cílem zjistit, proč si vybírá stále partnery, kteří se nápadně podobají jejímu bývalému manželovi a chtěla zjistit, čím je přitahuje. Společně jsme přišly na nefunkční vzorce, které si přinesla z dětství a zaměřily jsme se na to, co bylo potřeba změnit. 

Přišly jsme mimo jiné i na to, že se neumí vymezit a nastavit druhým lidem hranice, že nevnímá své potřeby, nechce nikomu ublížit, upřednostňuje každého před ní samotnou aj. 

Po několik sezeních si začala plně uvědomovat, co dělá špatně a krůček po krůčku začala měnit svůj život k lepšímu.  


2. příběh: Náš syn je agresivní

Klientka přišla proto, že měla problémy se synem. Ten se doma projevoval výrazně agresivně (vůči rodičům i mladšímu bratrovi), zatímco ve škole neměl žádné problémy. Rodiče si nedokázali tento rozdíl vysvětlit.

Po domluvě jsem dítěti udělala Životní mapu. Zjistila jsem, že již ve svých osmi letech má nakročeno k závislostem a že se uzavírá do sebe. 

Na vině byla především nefunkční komunikaci v rodině. Rodiče neznali jeho ani svůj komunikační typ a dítě rodičům nerozumělo. Rodičům jsem proto ukázala, jak je potřeba se synem komunikovat a doporučila jsem matce, aby přišla na svou Životní mapu. 

Rodiče ani na chvilku neváhali převzít zodpovědnost. Naučili se se synem komunikovat a maminka začala docházet na ŽM.

Kontrolní mapa dítěte po cca půl roce prokázala velké zlepšení. Bylo potřeba ještě doladit plánování volného času dítěte, s čímž rodiče souhlasili a změny provedli. Agresivní projevy se vytratily a v rodině panuje úplně jiná atmosféra, než dřív.


3. příběh: Nechci pořád křičet na své děti

Klientka je matkou dvou malých dětí. Trápila ji únava a s tím spojené výbuchy vzteku, hněvu a křiku na děti. Konfliktní situace, plné nepochopení, byly na denním pořádku.

Zmapovaly jsme různé situace, kdy nedokáže ovládnout své emoce a ponořily se do procesů, které její emoce ovlivňovaly.

Pochopila mechanismy, které jí automaticky nabíhaly. Uvědomila si, co bývá spouštěčem a sama došla k tomu, co ve vyhrocených situacích potřebuje pro to, aby je ustála.

Došlo ke zklidnění klientky i dětí, které na změny začaly reagovat velmi pozitivně - významně ubylo pláče i křiku a přibylo láskyplných objetí.


Pokud si myslíte, že mohu pomoci i Vám, ozvěte se mi.