Příběh klienta

Náš syn je agresivní

Klientka přišla proto, že měla problémy se synem. Ten se doma projevoval výrazně agresivně (vůči rodičům i mladšímu bratrovi), zatímco ve škole neměl žádné problémy. Rodiče si nedokázali tento rozdíl vysvětlit.

Po domluvě jsem dítěti udělala Životní mapu. Zjistila jsem, že již ve svých osmi letech má nakročeno k závislosti na PC hrách a že se uzavírá do sebe. 

Na vině byla především nefunkční komunikaci v rodině. Rodiče neznali jeho ani svůj komunikační typ a dítě rodičům nerozumělo. Rodičům jsem proto ukázala, jak je potřeba se synem komunikovat a doporučila jsem matce, aby přišla na svou Životní mapu. 

Rodiče ani na chvilku neváhali převzít zodpovědnost. Naučili se se synem komunikovat a maminka začala docházet na ŽM.

Kontrolní mapa dítěte po cca půl roce prokázala velké zlepšení. Bylo potřeba ještě doladit plánování volného času dítěte, s čímž rodiče souhlasili a změny provedli. Agresivní projevy se vytratily a v rodině panuje úplně jiná atmosféra, než dřív.


Recenze klientů

"Jsou školení, na která druhý den zapomenete a pak jsou taková, která vás ovlivní na každý další den. Školení o komunikačních typech od Lídy určitě patří do té druhé kategorie. Zrovna nedávno jsem zažila svůj AHA moment s obrazovou studentkou. No jasně, teď už jí dokážu zařadit a vím jak dál, aby byla výuka efektivnější. Lído, děkuji a přeji mnoho dalších úspěšných akcí i spokojených klientů."

Kateřina Dědková

Jazyková škola Akai Kiku

"Paní Bártíková a její Životní mapy jsou úžasná věc. Pomohou člověku otevřít oči a uvědomit si mnoho věcí. Pracovat s ní je velice příjemné. Je milá a chápavá. Doporučuji."

Simona Burianová

Diamond Design


"Milá paní Bártíková,
dovolte mi napsat krátkou reflexi na dnešní seminář. Bylo to opravdu velmi příjemné a obohacující setkání. Jsem moc ráda, ze jsem se díky vám mohla zúčastnit. Jste skvělá "skolitelka", která dovede skvěle propojit věci do praxe. A to je umění. Myslím, že bych si s vámi mohla povídat hodiny a stále by bylo o čem. Škoda, že nás tyto věci ve škole neučí. Zase ale ten, kdo chce, si svou cestu najde."

Aneta Svobodová

Učitelka MŠ

"Byla to úžasná přednáška, velmi mi pomohla pochopit chování mého syna a možná i vidět (slyšet) svět jeho očima (a ušima). Mockrát díky."

Monika P.

Účastnice přednášky "Dětský svět" v Třeboni


Kontaktní formulář

Pokud si myslíte, že mohu pomoci i Vám, ozvěte se mi.