cs

Soudy s psychopatem

31.01.2023

V opatrovnických sporech soudy často nařizují ve sporných případech psychologické posudky, mediace, párové terapie, případové konference apod. To může být ku prospěchu ve chvíli, kdy je spor veden mezi lidmi, kteří se vzájemně zranili a potřebují najít prostředníka, který je naučí přes toto zranění se přenést a učí pár spolu znovu komunikovat. V takovém případě se po několika měsících či pár letech zranění zahojí a partneři nacházejí společnou řeč.


Ne však, vedete-li spor o děti s narcisem, či dokonce psychopatem. Bohužel, pokud by soudci a sociální pracovníci, byli dobře seznámeni s problematikou narcismu a psychopatie, předem by věděli, že takové pokusy jsou liché a nejen že nepřinášejí prakticky žádné smysluplné výsledky, ale často napáchají ještě víc zla.S oblibou do ní zahrnuje i různé instituce, které se jím musí zabývat a ideálně potvrzovat jeho nadřazenou pozici. Má obrovské potěšení z toho, že díky tomu má neustálý příliv pozornosti lidí, kteří řeší jeho podněty. Ty jsou často lživé, překroucené, či přibarvené. To se ale těžko prokazuje, takže čím větší zmatek a chaos vytvoří, tím víc legrace si pak užívá.


Největší zábavu spatřuje v tom, že protivník, proti kterému jsou jeho výpady mířené, musí podnikat spoustu nepříjemných aktivit, které mu v ideálním případě seberou klid a sílu. Už jen představa, co všechno to druhého bude stát a jaké úsilí bude muset vyvinout, aby odrazil útoky, je pro psychopata lákavé a motivující a je pro ni ochoten leccos udělat.