Slyšeli jste někdy o tom, že každý z nás v sobě má svého Tygra? 


Ano, slyšíte dobře. Nejen děti, ale i dospělí mají svého Tygra.  


Náš Tygr je někdy unavený, jindy upracovaný, naštvaný, někdy se mu chce řvát, ale jindy je mazlivý, zvědavý, uvolněný, nebo kreativní.

Děti mají ke svému Tygrovi lepší přístup, většinou o něm velmi dobře vědí. Zato dospělí na svého Tygra často zapomínají, nebo o něm vůbec neví. A je to škoda. Protože kdyby věděli, že ho mají, mohli by se s ním skamarádit a mnohem lépe ho poznat. A mohli by se naučit ho krotit v situacích, kdy se Tygr rozdivočí a rozkřičí a dospělák se pak kvůli tomu cítí provinile.


Kdyby všichni dospěláci uměli krotit svého Tygra, žilo by se líp jim i jejich malým Tygříkům. Protože i oni by pak dokázali svého tygra ochočit, převzít za něj odpovědnost a mohli by tak s velkými Tygry mnohem lépe spolupracovat. 


Zkrátka v rodinách a školách, kde znají a krotí Tygry, se žije mnohem líp. Protože je plný radosti, objevování, (sebe)přijetí, jedinečnosti, upřímné komunikace a Tygři mezi sebou dokáží vytvářet a udržovat zdravé vztahy.

K čemu může krocení Tygra pomoct?


  • lepšímu poznání sebe sama i druhých
  • objevení vášně a tvořivé energie
  • lepším vzahům
  • zjednodušuje práci s dětským kolektivem
  • prevence šikany
  • vhodné pro děti s ADHD a jinými poruchami pozornosti

Vzdělávání v rámci Tygřího světa

Pro rodiče

Seminář vhodný pro rodiče, kteří chtějí doopravdy pochopit dětský svět. Protože rodič, který ví, co každé dítě potřebuje, ve výchově netápe.

Pro pedagogy

Odborné semináře pro pedagogy, sociální pracovníky, psychology, asistenty a všechny odborníky, kteří chtějí ještě lépe pochopit dětský svět.

Tygří trenér

Odborné semináře pro sportovní trenéry, chtějí dětem opravdu rozumět a začít rozvíjet nejen fyzickou, ale i psychickou kondici a  jedinečnost.

Já a Tygří svět


Je mi ctí, že jako ambasadorka Tygřího světa mohu pomáhat měnit atmosféru v českých školách, školkách i rodinách, šířit tuto úžasnou myšlenku a pomáhat dospělým mnohem lépe chápat, vnímat, vidět a naladit se na dětský svět, skrze který mohou lépe poznat i sami sebe.


Pokud byste chtěli, aby měl Tygří svět místo i ve vaší školce, škole, nebo rodině, dejte mi vědět. Udělám maximum pro štěstí dětí, pedagogů i rodičů.

Chcete žít v Tygřím světě?

Líbí se vám, co už víte o Tygrovi? To je super. Ale to je jen začátek. Pokud chcete žít v Tygřím světě i Vy a Vaše rodina, nebo pokud chcete, abych o Tygrech připravila přednášku, nebo ho představila Tygří svět paní učitelce ve škole / školce, vyplňte formulář a domluvíme se.

Pokud byste chtěli, aby měl Tygří svět místo i ve Vaší rodině, škole a školce, dejte mi vědět. Uělám maximum pro štěstí dětí, pedagogů i rodičů.


A pokud jste vášnivými samouky, můžete si přečíst "Tygří knihy" od Kamily a Petra Kopsových. Jmenují se: "Tygr dělá uáá uáá", "Jak se krotí Tygr," "Jak se domluvit s Tygrem" a "Deník zvědavého Tygra." Pomohou Vám objevit a krotit Vaše Tygry. Najdete je v knihovnách i knihkupectvích.

www.tygrisvet.cz