cz

TYGŘÍ SVĚT®

Proč je dobré krotit Tygry?

Slyšeli jste někdy o tom, že každý z nás v sobě má svého Tygra? Ano, slyšíte dobře. Nejen děti, ale i dospělí mají svého Tygra. Náš Tygr je někdy unavený, jindy upracovaný, naštvaný, někdy se mu chce řvát, ale jindy je mazlivý, zvědavý, uvolněný, nebo kreativní. 

Děti mají ke svému Tygrovi lepší přístup, většinou o něm velmi dobře vědí. Zato dospělí na svého Tygra často zapomínají, nebo o něm vůbec neví. A je to škoda. Protože kdyby věděli, že ho mají, mohli by se s ním skamarádit a mnohem lépe ho poznat. A mohli by se naučit ho krotit v situacích, kdy se Tygr rozdivočí a rozkřičí a dospělák se pak kvůli tomu cítí provinile.

Kdyby všichni dospěláci uměli krotit svého Tygra, žilo by se líp jim i jejich malým Tygříkům. A kdyby dobře poznali svého Tygra, pak by mnohem snáze poznali také Tygra svého partnera, svých dětí, svých šéfů. Zkrátka svět by byl mnohem veselejší. Protože Tygří svět je plný radosti, poznávání, (sebe)přijetí, komunikace a krocení Tygra.

Tygří svět® přispívá k:

  • lepšímu poznání sebe sama i druhých
  • objevení vášně a tvořivé energie
  • lepším vzahům
  • tomu, aby se lidé vzájemně viděli, naslouchali si, vnímali a chápali se
  • tomu, aby každý sám sebe viděl, naslouchal si, vnímal se a rozuměl si
  • prevence šikany
  • vhodné pro děti s ADHD a jinými poruchami pozornosti


 Jak se můžu o Tygrovi dozvědět víc?

Líbí se vám, co už víte o Tygrovi? To je super. Ale to je jen začátek. Pokud chcete žít v Tygřím světě® i Vy a Vaše rodina, nebo pokud chcete, abych o Tygrech připravila přednášku, nebo ho představila Tygří svět paní učitelce ve škole / školce, kontkatujte mě. Společně určitě něco vymyslíme :-)

A pokud jste vášnivými samouky, můžete si přečíst "Tygří knihy" od Kamily a Petra Kopsových. Jemnují se: "Tygr dělá uáá uáá", "Jak se krotí Tygr" a "Jak se domluvit s Tygrem". Najdete je v knihovnách i knihkupectvích.

Tygří knihy
Tygří knihy

Já a Tygří svět®

Stala jsem se Ambasadorem Tygřího světa®
Stala jsem se Ambasadorem Tygřího světa®

Jako lektorka Životních map® jsem mezi mapami a Tygřím světem® našla velmi silné propojení. Je mi ctí, že jako Ambasador Tygřího světa® mohu pomáhat měnit atmosféru v českých školách, školkách i rodinách, šířit tuto úžasnou myšlenku a pomáhat dospělým mnohem lépe chápat, vnímat, vidět a naladit se na dětský svět, skrze který mohou lépe poznat i sami sebe.

Pokud byste chtěli, aby měl Tygří svět místo i ve vaší školce, škole, nebo rodině, dejte mi vědět. Udělám maximum pro štěstí dětí, pedagogů i rodičů.

Vice na www.tygrisvet.cz