BLOG

Nejnovější články

Otázku existence spřízněných duší řeší lidstvo odjakživa. A i já si poslední dobou kladu otázku, jestli vůbec nějaké spřízněné duše jsou, nebo je to jen výplod osamělých lidí, kteří se báchorkou o spřízněných duší chlácholí.

Každý svého štěstí strůjcem. O tom, že se náš život ubírá směrem, který si vybíráme, jsem slýchala často. Čítala jsem o tom v knihách i na internetu a říkávala jsem si, že bych to taky chtěla umět. Byla jsem napůl skeptická, napůl jsem tomu věřila.

Poslední dva měsíce jsem vstávala i usínala s úsměvem na rtech. Měla jsem energie na rozdávání, žila jsem lehce a bylo mi nádherně na duši i na těle. Cítila jsem, že jsem světu otevřela srdce. Beze strachu, že by mi někdo mohl ublížit. To proto, že jsem si vybudovala pevné hranice a zároveň jsem si jistá tím, že bych se...

Své rodné město miluju. Vždycky to tak bylo. Odjakživa jsem ráda jen tak bezmyšlenkovitě bloumala v uličkách kolem náměstí, procházela se podél řeky, chodila na sobotní trhy na Piarisťák. Je to zkrátka moje srdeční záležitost.

Touha po dokonalosti je fenoménem dnešní doby. Díky televizi, internetu a sociálním sítím je tlak na dokonalost doslova extrémní. Z televize a rádia na nás křičí reklamy, v nichž mají dokonale upravené a nalíčené ženy dokonale navařeno, perfektně umytá okna a bezchybně umyté nádobí (protože dokonalá žena přeci musí neomylně vědět, které kapsle do...

Díky tomu, čím jsem si prošla, jsem se toho naučila opravdu hodně. A dnes každý den děkuji, že tomu tak je. Nebýt této bolestivé zkušenosti, určitě bych ušetřila nejmíň moře slz a taky spoustu času, který jsem trávila jinak, než jsem si tehdy přála.

Už jsem psala, že jsem od života dostala pořádnou lekci. A taky že jsem se i navzdory tomu naučila přijímat svůj život bez okolků, a to i přestože pro mě některé ztráty byly zdrcující.